Ogólne informacje

Najważniejszą… częścią… każdego festiwalu są… oczywiście jego atrakcje, to co sprawia, że uczestnicy mogą… dobrze się™ bawić, spędzają… fajnie czas, a takie wydarzenie pozostaje dł‚ugo w ich pamięci. Przygotowujemy szereg atrakcji, których nie znajdziecie nigdzie indziej, panele, konkursy, konferencje, warsztaty, specjalni goście czy wspaniał‚e koncerty wypełnią… ten weekend i sprawią…, że nie będziecie mogli się™ doczekać kolejnej edycji :) Tak więc po kolei, o co chodzi? 

 

Panele - są… to atrakcje, których podstawą jest rozmowa. Nie wymaga posiadania wiedzy w danym temacie, pozwajają… natomiast zdobyć‡ mnóstwo informacji, a takźe wymienią‡ poglą…dy lub spostrzeżenia. Panel zazwyczaj ma zdefiniowaną… tematykę™, może to być zarówno omównienie serii anime, gry, konkretnego studia czy cał‚ego gatunku filmów. Pojawiają… się™ również panele poświę™cone elementom kultury japoń„skiej, muzyce, sztuce czy po prostu społeczności fanów określonego zjawiska. 

 

Prelekcje - od paneli różni je głółwnie niewielki element dyskusji. Można oczywiście zadawać‡ pytania, natomiast to głównie prowadzący zabiera głos i przedstawia wybrany przez siebie temat. Oczywiś›cie nie ma problemu z uczestnictwem, zarówno jeśli nie ma się™ o temacie poję™cia lub jest się™ w nim ekspertem - podczas prelekcji można się bardzo wiele dowiedzieć‡, a także zapytać o nurtują…ce kwestie.

 

Konkursy - to rodzaj atrakcji, który jest każdemu doskonale znany. Jeśli coś› nas interesuje i czujemy się™ w tym dobrze, można wziąć‡ udził‚ w indywidualnej bądź grupowej rywalizacji i zdobyć‡ wyją…tkowe nagrody. O każdym konkursie można przeczytac zarówno na stronie jak i w informatorze, często prowadzą…cy podaje tam zakres wiedzy (np. manga, anime czy obydwa), poziom trudności lub rodzaj konkursu (zdarzają… się™ pytania, zagadki, rysunki, kalambury, muzyczne i wiele innych). No ale wróćmy do najważniejszego czyli nagród ;) Za każdy konkurs otrzymuje się kupon na nagrody, za pojedynczy udział‚ można zdobyć‡ drobniejsze rzeczy: przypinki, plakaty, mangi, książki, gadżety czy sł‚odycze. Natomiast kupony można zbierać‡ przez cały konwent i przykł‚adowo zdobywają…c jedno z trzech pierwszych miejsce w kilku konkursach można wygrać‡ serią™ dvd, katanę™, grę™ konsolową czy artbook! Oczywiście jeś›li nie czujecie się™ na siłach aby rywalizować‡ o nagrody można przyjść‡ i popatrzeć‡ jak walczą… inni, dowiedzieć się™ czegoś› nowego i miło spędzić‡ czas!

 

Warsztaty - chodzi głównie o rozwijanie zdolności artystycznych, uczenie się™ podstawowych umieję™tności w konkretnych zakresie (mogą… to być‡ zagadnienia sztuki japońskiej, typu kaligrafia czy origami, rysunek, sztuki walki, cosplay, makijaż lub pisanie recenzji czy fanfików). Warsztaty prowadzone są… przez osoby, które zglębił‚y dany temat, zajmują… się™ nim od lat, mają w nim wyjątkowe osiągnię™cia lub prowadzą serwisy na ich temat. To tutaj można nauczyć‡ się™ najwię™cej, praktycznie stykają…c się™ z zagadnieniem lub po prostu zał‚apać‡ \'bakcyla\' czegoś› fajnego ;)

 

Pokazy - przy tej formie atrakcji uczestnictwo ogranicza się™ do roli widza. Tu zobaczycie ekspertów, prezentują…cych swój kunszt w danej dziedzinie. Zdarzają… się™ również formy połączone, np. pokazy wraz z warsztatami lub prelekcjami. Uczestniczą…c w tego typu atrakcji można się™ bardzo wiele dowiedzieć‡, a czę™sto samemu spróbować‡ nauczyć‡ się™ czegoś› fajnego!

 

Konferencje - nudne skojarzenie nie ma racji bytu na naszych festiwalach! Tutaj konferencja to coś› fajnego, gdzie można się™ spotkać‡ z dużą… ilością… ekspertów na raz i zadać‡ im nurtują…ce Was pytania. My wystawimy Wam ludzi z wyjątkową wiedzą…, a Wy dowiedzcie się™ od nich jak najwięcej :)

 

Koncerty - atrakcje, których przedstawiać‡ nie trzeba. Artysta zaczaruje Was swoim scenicznym wystę™pem, muzyką, umiejętnościami czy charyzmą. To atrakcje sceny głównej wię™c na pewno będą… wyjątkowe!

 

Cosplay - wię™cej informacji znajdziecie w specjalnej zakł‚adce poświęconej tej atrakcji. A naprawdę™ warto się™ czegoś dowiedzieć‡ bo to jedno z najważniejszych konwentowych wydarzeń„.

 

Spotkania - to specjalne atrakcje gdzie można porozmawiać‡ z naszym wyjątkowym, konwentowym gościem lub wydawcą. Poza zdobyciem odpowiedzi na nurtujące Was pytania, usł‚yszycie również o nowościach, planach, pracy czy historii naszych wspaniałych goś›ci. Zapraszamy!

 

Turnieje - mamy dla Was szeroki wybór gier elektronicznych, muzycznych, logicznych czy planszowych, w któłrych możecie podjąć‡ rywalizację™ z innymi uczestnikami. Najbardziej popularne są… gry konsolowe, głównie bijatyki, gry muzyczne typu DDR czy Rock Band, a także tradycyjne gry japoń„skie typu Mahjong czy Go. Oczywiś›cie każdej z tych gier można się™ nauczyć lub po prostu spróbować‡.

 

Projekcje - atrakcja polegają…ca na wyś›wietlaniu filmów, teledysków czy odcinków anime. 

 

LARPy - jest to skrót od Live Action Role Play, gry podczas której uczestnicy wcielają… się™ w bohaterów innych światów. Mogą to być‡ scenariusze oparte na seriach anime, osadzone w czasach historycznych czy horrory lub fantasy. Należy pamiętać‡, ze te atrakcje maja limit miejsc i należy się™ na nie zapisywać.

 

Zgł‚aszanie atrakcji

Praktycznie każdą… z powyższych atrakcji można zgłosić‡ jako autorski punkt programu. Wystarczy wybrać‡ temat, w którym się™ dobrze czujesz, określić‡ typ atrakcji, a także czas w jakim chcesz ją… prowadzić‡. W zamian przygotowaliś›my bardzo atrakcyjne zniżki! Więcej informacji w zakładce zgłoś atrakcję.

Wspierają nas

radio anime24
Chcemy widzieć
Anime24
fairy-tail.pl
Pięc Smaków
Pięc Smaków
http://www.konwenty-poludniowe.pl/
bleach
nyanyan
Kotori
Anime Odcinki
shippuuden.pl
Polski Team Produkcji filmowych
GeekFan
Rebel PL
bestiariusz
innerworld
Japonia Online
Informator Konwentowy